komu się udało- wpisujcie się! Niepłodność Forum dyskusyjne Gazeta pl
Na nowej współpracy skorzystają także studenci, zwłaszcza Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. W ramach umowy przewidziano dla nich m.in. Praktyki i wizyty studyjne w jednostkach firmy, seminaria, webinary, konferencje naukowo-techniczne, realizację prac dyplomowych na praktyczne tematy, powiązane z działalnością firmy. Atlas Ward wesprze młodych inżynierów z Politechniki Krakowskiej w stawianiu pierwszych zawodowych kroków – będą mogli zobaczyć w praktyce jak wyglądają realizacje lidera generalnego wykonawstwa. Najlepsi uczestnicy studenckich praktyk otrzymają ofertę stałej współpracy.
Jak mogę wziąć udział w turnieju kasyna GGBet?
Marta Lorek, Daria Guzik, Szymon Misiak, Patrycja Małota, Jan Magiera, Tomasz Jaróg i Marta Tyrka – to reprezentacja Politechniki Krakowskiej, nagrodzona przez Zarząd Województwa Małopolskiego w konkursie “Respectus” im. Wyróżniane są w nim najlepsze prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie i doktorskie, które dotyczą zagadnień związanych z samorządem terytorialnym i wpisują się w cele Strategii Województwa Małopolska 2030. W rozstrzygniętym właśnie trzecim i ostatnim konkursie programu POLONEZ BIS złożono w sumie 230 wniosków, po ocenie formalnej i merytorycznej 47 projektów zostało zakwalifikowanych do finansowania. Naukowczynie i naukowcy nagrodzeni w konkursie POLONEZ BIS 3 przyjadą do Polski m.in. Z Indii, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Singapuru, Szwecji, Izraela, Estonii, Turcji, Czech, Ukrainy czy Australii. Konkurs jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Nauki i Komisję Europejską.
Budownictwo drewniane okiem młodych inżynierów. Absolwent PK nagrodzony w sesji Master Holzbau
Został ogłoszony dla uproszczenia procedur składania i selekcji projektów badawczych we wszystkich dyscyplinach nauki, angażujących badaczy z dwóch lub trzech krajów europejskich. Wyłanianie laureatów opiera się na procedurze agencji wiodącej – Lead Agency Procedure (LAP), w myśl której tylko jedna z instytucji partnerskich odpowiedzialna jest za pełną ocenę merytoryczną wniosku, pozostali partnerzy akceptują wyniki tej oceny. Z tej ścieżki pozyskiwania środków na badania mogą skorzystać polskie zespoły współpracujące z partnerami z Austrii, Czech, Słowenii, Szwajcarii, Niemiec, Luksemburga oraz Belgii-Flandrii . Porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa podpisały Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Politechnika realizuje liczne projekty naukowe, rozwojowe oraz wdrożeniowe o zasięgu krajowym i międzynarodowym w zakresie cyberbezpieczeństwa, kształci też cenionych specjalistów w tym obszarze.
Pracownicy Politechniki Krakowskiej na sportowo zainaugurowali rok akademicki
- Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
- Dzięki pracom kierowanej przez dr. inż.
- Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski podkreśla, że porozumienie to szukanie odpowiedzi na temat nowoczesnej Polski.
- Na mocy aneksu podpisanego przez reprezentantów obydwu uczelni, działalność ISE zostanie przedłużona do 2033 r.
- Uzyskał stopień doktora nauk technicznych, zaś stopień doktora habilitowanego w 1988 r.
I Elmark Automatyka S.A., uruchamia unikatowe w skali kraju studia podyplomowe na temat bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej i kluczowej w zakresie systemów przemysłowych Operational Technology (OT). Z nowymi partnerami uczelnia będzie też prowadzić wspólne projekty naukowo-badawcze, a także organizować praktyki studenckie, kursy, szkolenia i sympozja naukowe. Porozumienia w sprawie współpracy dydaktycznej i badawczej podpisali we wtorek 19 marca 2024 r. W Sali Senackiej PK prof. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej i dr hab. Maciej Sułowicz, prof. PK, dziekan Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej PK oraz przedstawiciele firm. Kierunek wykształci specjalistów przygotowanych do tego, by w sposób kompleksowy łączyć najnowszą wiedzę techniczną z troską o zachowanie zasobów środowiska.
ALSEVA EPC została partnerem Politechniki Krakowskiej. Planowana szeroko zakrojona kooperacja
Współpraca z Politechniką pomoże nam w ich opracowywaniu, dzięki czemu wzniesiemy analizę ilościową na wyższy poziom – mówi Tomasz Przekaza, dyrektor Działu Analiz Cracovii. – Oko trenera bywa zawodne, możemy wyciągać fałszywe wnioski, a z liczbami się nie dyskutuje. Gdy dostajemy konkretne dane, jest większa szansa, że plinko wyciągnięte wnioski będą prawidłowe. Jestem pewien, że taki sposób funkcjonowania poprawi naszą boiskową jakość. Nagrody w konkursie „Kraków bez barier” przyznawane są w kilku kategoriach.
Agnieszka Żyra z Politechniki Krakowskiej na czele Europejskiej Rady Doktorantów i Młodych Naukowców
PK nawiązała również bardzo dobre kontakty z uczelniami w Chinach i Wietnamie. W bieżącym roku akademickim pierwsza grupa studentów chińsko-polskiej Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej uzyskała podwójny dyplom Tianjin Chengjian University i Politechniki Krakowskiej. – Dostałem propozycję pracy w Bugatti, gdy jeszcze byłem na uczelni. To wyjątkowa szansa na zawodowy i naukowy rozwój, dlatego poprosiłem dziekana Wydziału Mechanicznego prof. Jerzego Sładka o urlop naukowy, którego mi udzielił. Jestem mu za to bardzo wdzięczny, bo dzięki temu od dwóch lat jestem tu, gdzie jestem, współuczestniczę w wyjątkowym projekcie – mówi Marek Pawłowicz.